čtvrtek 11. září 2014

Díl 11.: Má vlast: KazachstánAstana


Kazašská studentka jazyků Elisa

1.            Odkud pocházíš? Můžeš popsat své město?

Pocházím z Kazachstánu. Má země je velká, krásná a plná přírodního bohatství, jako jsou zemní plyn, ropa, uranové rudy a další minerály.

2.            Chtěl/a bys něco změnit ve svém městě/státě?

Nejvíce mi vadí slabá infrastruktura, málo rozvinuté komunikace a nekvalitní cesty.

3.         Jaká je vaše místní kulinářská specialita?

Nejpopulárnější tradiční jídlo je: Beschbarmak (бешбармак)-skopové a koňské maso s těstíčkem podobné těstovinám.
 Oblíbený je také kuyrdak- vařená játra, plíce, srdce, střeva a ledvinky s mrkví. Dále kespe jsou nudle a sorpa je vývar-bílá sorpa-mléčná polévka s masem. A také kumys- alkoholický nápoj, připravovaný z kvašeného kobylího mléka.

4.         Elisa původně nestuduje v Kazachstánu, ale v Polsku, teď je na pobytu Erasmus právě v Německu. Co a proč studuješ v Německu?

Studuju polonistiku(obor zabývající se jazykem, historií a kulturou polského národa) a   v Německu, jelikož jsou tady univerzity velmi kvalitní.
Když jsem si vybírala, kde budu vlastně studovat, zvolila jsem Polsko, studuju jejich jazyk a navíc cítím tam slovanskou soudržnost!

5.         Co o vás říkají cizinci?

 Že nejsme civilizovaní, lidé žijí v jurtách a jezdíme na velbloudech. Každopádně jsem na svou vlast náležitě hrdá! Zároveň bych ale nechtěla v Kazachstánu zůstat navždy, s pracovními podmínkami a vůbec vyhlídkami do budoucna je to tu špatné!

6.         Byla jsi někdy v Česku?

Byla jsem v Praze, máte tam nádhernou architekturu.

Vaše T.


Žádné komentáře:

Okomentovat